Barzowski.pl

Barzowski.pl Barzowski.pl

telefon: +48 691 383 615

e-mail: biuro@barzowski.pl

Ściany działowe Promonta

Ściany działowe Promonta

Ściany działowe Promonta (Pro Monta) mogą być wykonywane w budynkach w stanie surowym zamkniętym, po wykonaniu tynków. Długość ścian budowanych w systemie Pro Monta nie może być większa niż 6 m, natomiast wysokość nie powinna przekraczać 3 m. Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że przy stawianiu ściany o rozpiętości powyżej 4,5m należy zastosować sprężyste podkładki pod ścianą, jak również na styku ze ścianami konstrukcyjnymi i stropem. Podkładki taki mogą być zrobione np z filcu bitumizowanego o grubości około 5mm.
Ściany działowe z Promonta układa się na zaprawie z gipsu szpachlowego, równiutko „pod sznur”. Należy dołożyć wszelkich starań, aby równo wypełniać zaprawą rowki w płytach z dolnej warstwy i następnie dokładnie dokładnie ustawić płytę wpustem w rowki, dokładnie dopasowując płyty względem siebie. Oczywistym jest, że kolejna warstwa kładzionych płyt powinna być przesunięta względem warstwy niższej o pół szerokości płyty. Zaprawę z gipsu szpachlowego należy nakładać w taki sposób, aby po ustawieniu i dociśnięciu płyty Promonta ich styk został całkowicie wypełniony , a zewnętrzna widoczna grubość spoiny nie wyła większa niż około 2 mm. Ewentualny nadmiar zaprawy należy usunąć.
Po ułożeniu każdego rzędu płyt należy bezwzględnie sprawdzić prawidłowość ich ułożenia w pionie i w poziomie wykorzystując poziomnicę.
Ostatnią, podsufitową warstwę ściany działowej z promonta należy tymczasowo zamocować obustronnie drewnianymi klinami. Powstałą szczelinę pod sufitem należy wypełnić szczelnie gipsem szpachlowym. Tak wykonaną ścianę należy pozostawić do wyschnięcia.

Jeżeli przy budowie ściany działowej powstały jakiekolwiek ubytki, to należy je uzupełnić. Nierówności należy delikatnie scyklinować. Jeśli ściana posiada większa liczbę ubytków lub nierówności, to można całą powierzchnię ściany skropić wodą, a następnie całą powierzchnię wygładzić zaprawą z gipsu szpachlowego, używając stalowej pacy. Należy przy tym zabezpieczyć przewody instalacji wodnej i kanalizacyjnej przed korozyjną działalnością gipsu.

W celu uzyskania informacji dotyczącej wybudowania Twojego domu przez naszą FIRMĘ BUDOWLANĄ prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza obok.

Napisz do nas...

Imię i nazwisko (wymagane)

numer telefonu

e-mail

Treść wiadomości

Wpisz poniżej widoczne znaki: captcha


Firma budowlana Barzowski.pl
Osowa Góra, ul. Piaskowa 76
83-304 Przodkowo


e-mail: biuro@barzowski.pl
Telefon: +48 691 383 615

Firma budowlana Barzowski.pl

Firma Budowlana > Budowa domów > Ściany działowe > Ściany działowe Promonta