Skip to content

Firma budowlana Pomorskie

Województwo pomorskie obecnie zamieszkuje ponad 2,3 mln mieszkańców. Jako firma budowlana wielu z nich pomagamy spełniać marzenia na swój dom. Kolejną zakończona inwestycją był dom jednorodzinny usytuowany w nowo powstającej części dzielnicy Jasień w Gdańsku. Jest to budynek mieszkalny, wolno stojący, niepodpiwniczony, z poddaszem użytkowym. Powierzchnia całkowita budynku wynosi ponad 350 m2.

Ławy fundamentowe, ściany fundamentowe.

Pod ściany fundamentowe został wykonany wykop uwzględniający głębokość przemarzania gruntów do 1 metra. Wykop zabezpieczyliśmy przed zalaniem. Geodezyjnie wytyczyliśmy osie przyszłych ścian. Następnie zostały wykonane szalunki pod ławy fundamentowe i wylana warstwa chudego betonu o grubości 10-12 cm. Do wysokości izolacji poziomej zostały wylane ławy fundamentowe z betonu C20/25. Zbrojone stalą AIIIN (B500SP). Następnie ławy fundamentowe zostały zaizolowane warstwą papy. Przystąpiliśmy do murowania ścian fundamentowych z bloczków betonowych. Gotowe ściany otrzymały izolację pionową zewnętrzną i wewnętrzną. Dodatkowo od zewnątrz użyliśmy izolacyjnej folii.

Ściany zewnętrzne, wewnętrzne i kominowe.

Ściany zewnętrzne zostały wykonane z bloczków gazobetonowych Silka o grubości 24 cm. Z tego samego materiału wykonaliśmy ściany wewnętrzne nośne. Murowanie ścian odbywało się na zaprawie murarskiej, cienkowarstwowej. W budynku zaplanowano wykonanie dwóch niezależnych przewodów dymnych. Jeden z nich z przeznaczeniem do „obsługi” kominka, a drugi dla kotłowni. Zastosowaliśmy odpowiednio systemy Schiedel Rondo Plus i Avant. Do wykonania przewodów wentylacyjnych zostawaliśmy również pustaki systemowe Schiedel.

Nadproża, wieńce i strop.

W ścianach zewnętrznych i wewnętrznych zastosowaliśmy nadproża monolityczne, żelbetowe zbrojone stalą AIIIN oraz prefabrykowane. W przypadku nadproży żelbetowych zastosowaliśmy zbrojenie prętami o przekrojach ø12 ze strzemionami ø8 co 12 cm. Wieniec nad pierwszą kondygnacją został wykonany wraz ze stropem. Zbrojenie stropu i wieńca w szalunkach zostało pokazane na poniższych zdjęciach.

Dach.

Po zakończeniu murowania drugiej kondygnacji – poddasza, oraz wylaniu wieńców przystąpiliśmy do konstrukcji dachu. W tym przypadku zaprojektowano dach dwuspadowy o kącie nachylenia połaci równym 38o. Jest to konstrukcja drewniana zabezpieczona środkami ognioochronnymi i grzybobójczymi. Docelowo dach zostanie pokryty dachówką ceramiczną. Zastosowane zostanie również okno dachowe.

Prace zostały zakończone na przełomie wiosny i lata 2018. Jest bardzo prawdopodobne, że w ciągu lata Inwestor budowę zamknie montując drzwi i okna. Tym samym kolejna inwestycja na terenie Trójmiasta realizowana przez naszą firmę budowlaną została zakończona. Poniżej na zdjęciach przedstawiamy inwestycję w stanie surowym zamkniętym.

 

Oceń stronę