Skip to content

Budowa domu Barniewice

Kolejną budową realizowaną przez naszą firmę budowlaną była budowa domu Barniewice. Tym razem projekt przewidywał wybudowanie domu mieszkalnego jednorodzinnego z garażem. Forma budynku jest neutralna, zbliżona do istniejącego już budynku sąsiada, oraz zgodna z zapisami decyzji o lokalnych warunkach zabudowy. Budowany Dom jest jednokondygnacyjny, z użytkowym poddaszem, przykryty dachem dwuspadowym. Posiada zwartą bryłę wyznaczona z planu prostokąta z podkreśleniem centralnej części wejściowej. Po stronie ogrodu – części tarasowej w postaci zadaszenia z kalenicami prostopadłymi do kalenicy głównej. Budynek powstał w technologii tradycyjnej z fundamentowaniem w postaci ław żelbetowych. Ławy o szerokościach 80 cm i 100 cm pod ścianami nośnymi. Podbudowa z chudego betonu i ze ścianami fundamentowymi z bloczków betonowych 24 x 38 x 24 cm kładzionych na zaprawie cementowo – wapiennej.

Poziom zerowy.

W poziomie parteru zlokalizowano garaż jednostanowiskowy z przejściem do domu przez kotłownię, oraz salon połączony z kuchnią i pokój gościnny oraz sanitariat, wobec czego ławy fundamentowe posiadają odpowiednie kształty. Wykonane ławy fundamentowe pokryto warstwą izolacji, zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ściany nośne parteru zewnętrzne, jak i wewnętrzne, oraz ściany szczytowe poddasza wykonano z cegły ceramicznej typu Porotherm na zaprawie cementowo – wapiennej. Ściany zewnętrzne stanowią konstrukcję nośną stropu oraz są przegrodą termiczną. Zostanie docieplona styropianem i obustronnie wytynkowana. Od wewnątrz tynkiem gipsowym, a od zewnątrz cienkowarstwowym tynkiem elewacyjnym. Strop nad parterem zaprojektowano i wykonano jako monolityczny, krzyżowozbrojony ze zbrojeniem przęsłowym i podporowym, wylewany bezpośrednio na placu budowy z betonu B20.

Kominy i dach.

Kominy wentylacyjne i dymowe zbudowano z gotowych półfabrykatów renomowanej firmy, podobnie rurowe wywietrzniki, które mają zastosowanie do wentylacji grawitacyjnej. Ponad połacią dachu przewody kominowe zostały docieplone wełną mineralną. Dach budowanego domu zaprojektowano jako drewniany, jętkowy, z krokwiami o wymiarach 8 x 16 cm. Z jętkami o wymiarach 6 x 16 cm, murłatami o wymiarach 16 x 16 cm, gdzie łaty i murłaty występują jako belki dwuprzęsłowe. Dach został docieplony wełna mineralną o grubości 20 cm, pod którą wyłożono folię paroizolacyjną. Całość pokryto płytami kartonowo – gipsowymi na ruszcie drewnianym. Pokrycie dachu wykonano z dachówki ceramicznej w kolorze ceglanym.

Budowa domu Barniewice została zakończona późną wiosną 2015 roku. Poniżej przedstawiamy dokumentację fotograficzna przeprowadzonej budowy. W celu uzyskania informacji o możliwości budowy Twojego wymarzonego domu prosimy o kontakt telefoniczny lub o wypełnienie formularza zamieszczonego obok.

Oceń stronę