Skip to content

Firma budowlana Kobysewo

Kolejną inwestycją jaką zakończyliśmy w sezonie 2014 jest budowa domu w Kobysewie. Zakresem prac zleconych naszej firmie jest budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z garażem. Budynek jest podpiwniczony, dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym, umiejscowiony w gminie Przodkowo, w pięknie położonej okolicy. Projektowana zabudowa kształtowana jest w nawiązaniu do tradycji budownictwa regionalnego – dachy o nachyleniu do 35 stopni z lukarną i wysoką ścianką kolankową. Wykorzystane są naturalne materiały, takie jak dachówka, drewno, cegła, tynk tradycyjny. Budowany dom został zaliczony do pierwszej kategorii geotechnicznej, która obejmuje posadowienie niewielkich obiektów budowlanych, o statycznie wyznaczalnym schemacie obliczeniowym w prostych warunkach gruntowych, w przypadku których możliwe jest zapewnienie minimalnych wymagań na podstawie doświadczeń i jakościowych badań geotechnicznych.

Fundamenty.

Fundamenty tworzą betonowe ławy fundamentowe 70 x 30 cm, zbrojone stalą A-IIIN, posadowione 3m poniżej poziomu posadzki parteru. Podlewka została wykonana z chudego betonu o grubości 10 cm, całość prac ziemnych wykonano z należytą starannością, szczególnie nie dopuszczono do naruszenia naturalnego gruntu nośnego.

Po wybudowaniu ścian fundamentowych została wykonana ich izolacja przeciwwilgociowa. Izolacja pozioma ścian  piwnic i podług na gruncie stanową dwie warstwy papy termozgrzewalnej, wywiniętej po zewnętrznej stronie ściany na szerokość 35 – 40 cm nad poziomem terenu, natomiast izolację pionową ścian piwnic stanowi środek do stosowania pod styropian – abizol R + P. Izolację paroszczelną stanowi folia polietylenowa ułożona na stopie nad parterem. Taka sama folia została zastosowana również w konstrukcji dachu.

Strop nad piwnicą.

Nad piwnicą został następnie wykonany strop. Został zaprojektowany i wykonany jako monolityczna płyta żelbetowa o grubościach od 14 do 16 cm. Do zbrojenia wykorzystano stal zbrojeniową AIIIN i A-II. Na tym etapie został również wykonany słup żelbetowy usytuowany na zewnątrz obrysu budynku, oraz schody łączące poziom parteru z piwnicą. Niezbędnym elementem na tym etapie było wykonanie wieńca żelbetowego okalającego budynek na poziomie parteru. Całość została zalana betonem i dokładnie zagęszczona.

Murowanie ścian parteru.

Kolejnym etapem budowy jest wykonanie murów parteru. Ściany zewnętrzne wykonano w konstrukcji muru dwuwarstwowego z bloczku gazobetonowego grubości 24 cm, na kleju cienkowarstwowym. Natomiast ścianki wewnętrzne, działowe wykonano z bloczków gazobetonowych o grubości 24 cm, na kleju cienkowarstwowym, z przewidzianym obustronnym tynkiem cementowo – wapiennym. Na tym etapie wykonywano również nadproża okienne i drzwiowe, żelbetowe monolityczne z betonu C20/25. Całość wykończono stropem żelbetowym monolitycznym wraz z wieńcem stropowym, co zakończyło etap budowy całej kondygnacji.

Po zalaniu stropu wykonano ściany zewnętrzne i wewnętrzne poddasza użytkowego. Nadproża wykonano podobnie jak poprzednio, Dodatkowo wyprowadzono kominy: komin dymowy wymurowano z pustaków systemowych firmy Leier o wymiarach 40×40 cm i o średnicy przewodu fi20, komin spalinowy – wymurowany również z pustaków firmy Leier, o tej samej średnicy i przekroju przewodu, oraz komin wentylacyjny z pustaka ceramicznego 19×19 cm o wymiarze przewodu wentylacyjnego 12×17 cm.

Wykonanie kominów i dachu.

Jednocześnie przystąpiliśmy do wykonania dachu, zaczynając od zamocowania płatwi i jętek. Dach budynku zgodnie z projektem jest dwuspadowy w konstrukcji drewnianej z drewna C-27, impregnowanego Fobos M2x3. Po wykonaniu wszystkich prac dekarskich budowa domu na Kaszubach w stanie surowym została zakończona.

Firma budowlana Kobysewo – dokumentacja fotograficzna z prowadzonej budowy domu jednorodzinnego w Gminie Przodkowo. Budowany był budynek mieszkalny jednorodzinny z garażem. Dom jest podpiwniczony, dwu kondygnacyjny w tym z poddaszem użytkowym.

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących możliwości wybudowania domu prosimy o wypełnienie formularza obok, lub o kontakt telefoniczny. Zapraszamy do współpracy przede wszystkim inwestorów indywidualnych.