Skip to content

Firma budowlana Łapalice

Nasza Firma Budowlana Łapalice wybudowała kolejny dom jednorodzinny. Budowa odbywała się wiosną 2020 roku. Budynek został zaprojektowany w technologii tradycyjnej murowanej w układzie mieszanym. Jest to dom parterowy z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia. Idealny do zamieszkania przez statystyczna polska rodzinę.

Poziom „zero”.

Pod ściany fundamentowe wykonaliśmy wykop uwzględniający głębokość przemarzania gruntów do 1,00 metra. Wykop odpowiednio zabezpieczyliśmy przed zalaniem wodami gruntowymi, aby zapobiec uplastycznieniu się gruntu. Geodezyjnie wytyczyliśmy osie przyszłych ścian. Następnie nasza ekipa budowlana wykonała szalunki pod ławy fundamentowe i wylała warstwę chudego betonu (B10). Zostały wylane ławy fundamentowe z betonu C16/20. Następnie ławy fundamentowe zaizolowaliśmy warstwą papy. Przystąpiliśmy do murowania ścian fundamentowych z bloczków betonowych o grubości 24 cm. Gotowe ściany otrzymały izolację pionową zewnętrzną i wewnętrzną. Niezależnie wykonaliśmy również stopy fundamentowe pod słupy. Po wymurowaniu ścian fundamentowych położyliśmy instalację odgromową oraz spustową. Wnętrze zasypaliśmy żwirem i odpowiednio zagęściliśmy. Następnie wykonaliśmy posadzkę, osiągając tak zwany „poziom zerowy”.

Murowanie ścian parteru i poddasza.

Tę część prac nasza firma budowlana Łapalice zaczęła od zamówienia i wyładunku dostawy bloczków gazobetonowych Silka odmiany 600, o grubości 24 cm. Właśnie bloczki betonowe były podstawowym budulcem wykorzystanym do murowania ścian nośnych i działowych. Zarówno na parterze, jak i na piętrze. Murowanie ścian odbywało się na cienkowarstwowej zaprawie klejowej. Nad otworami okiennymi i drzwiowymi zastosowaliśmy nadproża prefabrykowane L-19. Jedynie nad bramą garażową zastosowaliśmy nadproże żelbetowe monolityczne. Przy murowaniu ścian na drugiej kondygnacji w wyznaczonych projektem miejscach wykonaliśmy słupy żelbetowe. Stanowią one wzmocnienie ścian oraz podparcie belek i podciągów. Do słupów użyliśmy stali AIIIN i betonu B25. Tę część prac budowlanych widać na poniższych zdjęciach.

Dach.

W budowanym domu zaprojektowano dach dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, krokwiowej, o kącie nachylenia 40o. Elementy krokwiowe podparliśmy na słupach i płatwiach. Do budowy konstrukcji dachu zastosowaliśmy drewno konstrukcyjne klasy C30. Krokwie rozstawialiśmy w odległościach co 90 cm. Wszystkie drewniane elementy dachu zabezpieczyliśmy przed korozją biologiczną. Konstrukcję pokryliśmy deskami i zabezpieczyliśmy warstwą papy. W ten sposób zakończyliśmy budowę domu do stanu surowego otwartego. W późniejszym etapie prac budowlanych Inwestor pokryje dach dachówką ceramiczną.

Ostatnim etapem budowy domu w Łapalicach było uprzątnięcie budynku, zabezpieczenie otworów balkonowych i klatki schodowej oraz uprzątnięcie terenu wokół budynku.

Budowę domu w Łapalicach zakończyliśmy wiosną 2020 roku. Po zakończeniu prac budowlanych wykonanych przez naszą firmę budowlaną została oddana w użytkowanie Inwestorom. Tym samym zakończyliśmy kolejną budowę domu na Kaszubach.

Oceń stronę