Skip to content

Firma budowlana Pępowo

Budowa domu Pępowo to realizacja dość skomplikowanego projektu budowlanego, którego realizacja dobiegła końca. Budowę domu rozpoczęliśmy na początku roku, jak tylko aura pozwoliła wykonać prace ziemne. Należy przyznać, że w wiosna 2013 była dość chłodna, żeby nie powiedzieć zimowa. Niemniej jednak udało się w dość dobrym czasie wylać ławy fundamentowe, które należało zaizolować, to znaczy wysmarowanie impregnatem pod papę i następnie przyklejenie papy termozgrzewalnej. Następnie można było przystąpić do murowania  fundamentów z bloczków betonowych o twardości bloczka B-20. Po wymurowaniu  ścian  został wylany wieniec betonowy z betonu B-25, dzięki któremu konstrukcja całego domu jest bardzo mocna i stabilna. Po wymurowaniu ściany te należy zaizolować pionowo, po wewnętrznej stronie. Od wewnętrznej strony ściany zostały pokryte impregnatem typu „IZOHAN – BR”, a po zewnętrznej stronie gruntem pod papę, aby następnie na jej bazie przykleić papę termozgrzewalną, następnie na przyklejoną papę został położony styropian, tzw. Hydropian, do powierzchni którego została przytwierdzona folia kubełkowa, charakteryzująca się nieprzepuszczalnością wody i wilgoci. Zakończeniem  poziomu  zerowego  budynku było warstwowe zasypanie i zagęszczenie fundamentów piaskiem, oraz doprowadzenie rur kanalizacyjnych:  dopływy i odpływy wody oraz przyłącza sanitarne i elektryczne. Na samym końcu tego etapu budowy domu było wylanie „płyty betonowej” betonem  typu chudziak B-15.

Po zakończeniu przerwy technologicznej przystąpiliśmy do murowania ścian parteru budynku z pustaków GAZOBETON, przy jednoczesnym zalaniu słupów betonowych w ścianach zewnętrznych w celu umocnienia ścian domu oraz słupy wolnostojące, aby podtrzymywały konstrukcje stropu. Równocześnie ze ścianami parteru murowane są kominy systemowe dymne i wentylacyjne typu SCHIEDEL, następnie w kolejności zostały wykonane szalunki i zbrojenie oraz wylanie betonem B-25 stropu nad parterem i garażem dwustanowiskowym. Kolejnym etapem budowy było murowanie ściany kolankowej poddasza wraz z wylaniem słupów betonowych tzw. trzpieni, oraz wieńca betonowego na ścianie kolankowej w celu przygotowania mocowań do konstrukcji dachowej. Następnie wymurowaliśmy ściany szczytowe oraz dalszą część elementów kominowych, a część komina wystającą ponad dach została obmurowana  z pełnej cegły klinkierowej. Po usadowieniu  drewnianych  belek konstrukcji dachowej zostały przybite deski. Na położonych deskach została ułożona folia membranowa, co zakończyło przygotowanie dachu do położenia dachówki.

Po związaniu całkowitym stropu nad parterem  zostały rozszalowane stemple podporowe i płyty szalunkowe, wykonano ścianki działowe na parterze i poddaszu, a dach został pokryty dachówką ceramiczną.

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub o wypełnienie formularza zamieszczonego obok.

Oceń stronę