Skip to content

Firma budowlana Rębiechowo

Nasza Firma Budowlana Rębiechowo wybudowała kolejny dom. Budowa odbywała się wiosną 2019 roku. Budynek został zaprojektowany w technologii tradycyjnej murowanej w mieszanym układzie konstrukcyjnym. Jest to dom parterowy z nieużytkowym poddaszem i bez podpiwniczenia. Idealny do zamieszkania przez 4 do 5 osób. Zasadniczo podzielony jest na część dzienną ( salon z jadalnią, kuchnia ze spiżarnią, gabinet, garderoba, wc, hol i wiatrołap) oraz strefę nocną (trzy sypialnie, ogólnodostępna łazienka i pralnia). Częścią gospodarczą jest dwustanowiskowy garaż z dostępem do pomieszczenia gospodarczego.

Fundamenty, ławy, ściany.

Pod ściany fundamentowe wykonaliśmy wykop uwzględniający głębokość przemarzania gruntów do 1,35 metra. Wykop odpowiednio zabezpieczyliśmy przed zalaniem wodami gruntowymi, aby zapobiec uplastycznieniu się gruntu. Geodezyjnie wytyczyliśmy osie przyszłych ścian. Następnie nasza ekipa budowlana wykonała szalunki pod ławy fundamentowe i wylała warstwę chudego betonu (B10). Zostały wylane ławy fundamentowe z betonu B20. Zbrojone prętami o przekroju 12mm ze stali AIIIN (B500SP). Następnie ławy fundamentowe zaizolowaliśmy warstwą papy. Przystąpiliśmy do murowania ścian fundamentowych z bloczków betonowych o grubości 24 cm. Gotowe ściany otrzymały izolację pionową zewnętrzną i wewnętrzną. Niezależnie wykonaliśmy również stopy fundamentowe pod słupy o wysokości 30 cm. Zostały zazbrojone krzyżowo prętami o przekroju 12 mm. Po wymurowaniu ścian fundamentowych położyliśmy instalację odgromową oraz spustową. Wnętrze zasypaliśmy żwirem i odpowiednio zagęściliśmy. Posadzkę parteru wykonaliśmy z domieszką włókien polipropylenowych. Tę część prac widać na poniższych zdjęciach.

Ściany zewnętrzne, wewnętrzne i słupy.

Tę część prac nasza firma budowlana Rębiechowo zaczęła od zamówienia i wyładunku dostawy bloczków gazobetonowych Silka odmiany 600, o grubości 24 cm. Z tego materiału wykonaliśmy ściany zewnętrzne i wewnętrzne. Murowanie ścian odbywało się na cienkowarstwowej zaprawie klejowej. Nad otworami okiennymi i drzwiowymi zastosowaliśmy nadproża prefabrykowane L-19. Przy murowaniu ścian w wyznaczonych projektem miejscach wykonaliśmy słupy żelbetowe. Stanowią one wzmocnienie ścian oraz podparcie belek i podciągów. Do słupów użyliśmy stali AIIIN i betonu B25. Tę część prac budowlanych widac na poniższych zdjęciach.

Podciągi, nadproża, wieńce i klatka schodowa.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, do nadproży okiennych i drzwiowych użyliśmy produktów prefabrykowanych. Minimalna szerokość oparcia nadproży na murze wynosi 15 cm. Podciągi żelbetowe, wylewane razem ze stropem z betonu klasy B20. Zbrojone są prętami o średnicy 12 mm. W miejscu oparcia podciągu na ścianie nośnej, gdzie nie ma trzpieni, wykonaliśmy poduszkę betonową o grubości 25 cm i przemurowaliśmy trzema warstwami cegły pełnej. Kolejną rzeczą jaką wykonaliśmy było zbudowanie szalunku i zbrojenia schodów na poddasze. Ostatnią rzeczą do wykonania w tej części budowy domu było wykonanie wieńca i usztywnienia budynku.

Wykonaliśmy wieńce żelbetowe o szerokości 24 cm. Wieńce pod planowanymi murłatami ze względu na znaczne wartości sił rozporu od krokwi zazbroiliśmy na rozciąganie 4 prętami fi12 A-IIIN i strzemionami układanymi co 20 cm. Po wykonaniu wieńca nad kondygnacją przystąpiliśmy do wykonania stropu. Tę część robót budowlanych widać na poniższych zdjęciach.

Strop i komin.

W kolejnej fazie budowy domu wykonaliśmy zbrojenie stropu. Równocześnie wykonaliśmy zbrojenie wieńca tak, aby powstała monolityczna płyta żelbetowa. Zasadniczo do zbrojenia zostały użyte pręty zbrojeniowe o przekroju 12 mm ze stali A-IIIN oraz strzemiona o zasadniczym przekroju 24×24 cm. Całość, łącznie ze schodami zalaliśmy betonem B20. Obowiązkowa przerwa technologiczna trwała 5 dni. Po wstępnym związaniu betonu przystąpiliśmy do murowania komina. Ponad więźbą dachową komin obłożyliśmy płytkami klinkierowymi. Tę część budowy domu widać na poniższych zdjęciach.

Dach.

W budowanym domu zaprojektowano dach wielospadowy o konstrukcji drewnianej, krokwiowej. Elementy krokwiowe podparte na słupach i płatwiach. Do budowy konstrukcji dachu zastosowaliśmy drewno konstrukcyjne klasy C30. Krokwie rozstawialiśmy w odległościach co 90 cm. Wszystkie drewniane elementy dachu zabezpieczyliśmy przed korozją biologiczną. Konstrukcję pokryliśmy deskami i zabezpieczyliśmy warstwą papy. W ten sposób zakończyliśmy budowę domu do stanu surowego otwartego.

W późniejszym terminie Inwestor położył dachówkę ceramiczną, wstawił stolarkę okienną i wykonał ocieplenie budynku.

Budowę domu w Rębiechowie zakończyliśmy wiosną 2019 roku. Po zakończeniu prac budowlanych wykonanych przez naszą firmę budowlaną teren został uprzątnięty, a inwestycja oddana w użytkowanie Inwestorom. Tym samym kolejna inwestycja, którą realizowaliśmy została z powodzeniem zakończona, a Inwestorzy wystawili dla naszej firmy referencje.

Oceń stronę