Skip to content

Firma budowlana Trójmiasto

Obecnie Trójmiasto stało się jednym wielkim placem budowy. W trakcie realizacji jest wiele budynków użyteczności publicznej, biurowców czy dróg. Nie inaczej jest w sferze budownictwa indywidualnego. Jako firma budowlana Trójmiasto wpisujemy się w ten obraz realizując kolejne inwestycje budowlane na terenie trzech miast. Tym razem został zakończony projekt w dzielnicy Jasień w Gdańsku. Jest to budynek mieszkalny, parterowy, niepodpiwniczony, ale z użytkowym poddaszem. Budynek frontem skierowany jest w kierunku zachodnim. Główne wejście prowadzi do wiatrołapu i głównego holu. Z niego bezpośrednie wejścia prowadzą do gabinetu, kuchni, salonu, sypialni, łazienki, kotłowni i klatki schodowej prowadzącej na poddasze. Na poddaszu zaplanowano dwa pokoje mieszkalne wraz z łazienka i garderobą.

Układ konstrukcyjny budynku.

Budynek został posadowiony na wysokości 30 cm ponad poziomem gruntu, co wg wyliczeń geodety daje ogólna wysokość 106 m n.p.m. Cały budynek został pokryty dachem kopertowym z dachówką ceramiczną o kącie nachylenia wynoszącym 35o. Całkowita wysokość domu wynosi 7,82 m ponad poziomem gruntu. Wszystkie materiały użyte do budowy domu posiadają odpowiednie świadectwa kwalifikacyjne i atesty zdrowotne.

Ławy i ściany fundamentowe.

Ściany nośne zewnętrzne i wewnętrzne zostały posadowione na żelbetowych ławach fundamentowych o wymiarach 30 x 60 cm. W niektórych miejscach szerokość ławy wynosi 80 cm. Do posadowienia wykonano również stopy fundamentowe o wymiarach 100 x 100 cm. Zbrojenie ław fundamentu wykonaliśmy z prętów wzdłużnych o przekroju 4ø12, wykonanych ze stali zbrojeniowej RB400. Całość wzmocniona strzemionami ułożonymi co 20 cm została posadowiona na głębokości 1 m pod powierzchnia gruntu. Wokół budynku ułożono drenaż opaskowy z rur drenażowych o przekroju 100 cm. Ściany fundamentowe, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne wykonaliśmy z bloczków betonowych o grubości 24 cm w klasie wytrzymałości 15MPa. Ściany fundamentowe zostały zaizolowane przeciwwilgociowo dwoma warstwami folii polietylenowej od strony zewnętrznej budynku. Od strony wewnętrznej zostały położone dwie warstwy powłokowej masy bitumicznej o grubości ponad 2 mm.

Ściany zewnętrzne, wewnętrzne i kominowe.

Ściany zewnętrzne zostały wykonane z bloczków gazobetonowych Silka o grubości 24 cm. Z tego samego materiału wykonaliśmy ściany wewnętrzne nośne. Murowanie ścian odbywało się na zaprawie murarskiej, cienkowarstwowej. Ściany kolankowe zostały natomiast usztywnione słupkami żelbetowymi o wymiarach 24 x 24 cm z zakończeniami wieńcowymi żelbetowymi o wymiarach 24 cm x 24 cm. Ścianki działowe zasadniczo wykonaliśmy również z gazobetonu, z tym, że o grubości 12 cm, murowane również na zaprawie cienkowarstwowej. Do wymurowania ścian kominowych użyliśmy pustaków ceramicznych. Na tym etapie budowa domu wyglądała jak na poniższych zdjęciach.

Nadproża, wieńce i strop.

W ścianach zewnętrznych i wewnętrznych zastosowano dwa rodzaje nadproży. Pierwszym rodzajem są nadproża systemowe prefabrykowane „L”, a drugimi są wykonane w trakcie realizowania prac budowlanych na budowie z betonu kl. C20/25, zbrojone stalą RB500W. Wieńce wykonano na wszystkich ścianach nośnych, oraz wokół obrysu budynku. Zasadniczo wymiar wieńca wynosi 24 x 24 cm. Wykonany jest z betonu C20/25 (B25), zbrojony stalą zbrojeniową. Bardzo podobnie wykonano słupy żelbetowe. Zostały wykonane z tej samej klasy betonu, oraz zbrojone tą samą stalą. Strop nad pierwsza kondygnacją został dokładnie zazbrojony krzyżowo, wg dokładnych rysunków wykonawczych. Zalany został do grubości 20 cm betonem B25. Procesy te doskonale widać na poniższych zdjęciach.

Dach.

W budowanym domu zaprojektowano dach kopertowy o spadku 75i kącie nachylenia 35o. Konstrukcja dachu drewniana, krokwiowo – płatwiowa. Więźbę dachową wykonano z drewna sosnowego, a elementy drewniane dachu oddzielono przekładką z papy asfaltowej od konstrukcji murowanej i żelbetowej budynku. Krokwie o wymiarach 8/20 cm zostały ułożone co 90 cm. Zostały oparte na murłatach o wymiarach 14/14 cm. Paroizolacja dachu została zapewniona poprzez położenie warstwy folii zbrojona paroprzepuszczalnej. W połączeniu z planowaną folią paroprzepuszczalną, którą inwestor położy podczas ocieplania stropodachu od wewnątrz, zostanie zapewniona odpowiednia wentylacja i izolacja. Komin nad połacią dachową został wykończony płytkami klinkierowymi. Dach w całości został pokryty dachówka ceramiczną.

Prace zostały zakończone przed nastaniem okresu zimowego. Dzięki uprzejmości Inwestora nasza firma budowlana Trójmiasto może opublikować kilka zdjęć budynku po zainstalowaniu stolarki okiennej, wraz ze skrzynkami pod rolety w systemie podtynkowym, oraz bramy garażowej i drzwi. Tym samym kolejna inwestycja na terenie Trójmiasta realizowana przez naszą firmę budowlaną została zakończona.

Firma budowlana Trójmiasto – budowa domu mieszkalnego, stan surowy zamknięty.

Oceń stronę